Založ si blog

Mierumilovní kresťania – úvaha

V týchto dňoch celý kresťanský svet má najväčší sviatok sviatok v kalendárnom roku. Zmŕtvych vstanie Ježiša Krista. Asi všetky vierovyznania majú svoje desatoro prikázanie. Jedno z katolíckych je: Kto do teba kameňom ty do neho chlebom. JK bol žid a vlastní ho ukrižovali. Čo sú židia? Kresťania? Zaujímavé je pre mňa, že chlieb v podaní židov sa zmenil na olovený resp. oceľový a zabíja Palestínčanov. Ktorý slovenský biskup mi vysvetlí túto zmenu stavu chleba? A prečo mlčia naši ochrancovia ľudských práv z radov novinárov a politikov? Alebo je rôzna hodnota ľudského života. Kresťan má vyššiu hodnotu ako inoverec? Jeden žid mi raz pri debate na túto tému dal nasledujúcu odpoveď: Nás v koncentračných táboroch pozabíjali 6 miliónov, takže my máme ešte veľkú rezervu v zabíjaní a máme silného ochrancu. Izrael môže upierať právo na vlastný štát druhému národu? Prečo je taká nenávisť medzi ľuďmi. Keď kresťan spácha priestupok proti desatoru ide do kostola, pomodlí sa a je mu odpustené. Predsa, keď by sa dodržiavalo desatoro tak žijeme v raji. Alebo celá viera je dobrá len na manipulovanie s ľuďmi? Tak mi to vychádza. Za socializmu 1,1 milióna súdruhov verilo v Marxa, Lenina, Husáka a teraz sedia v prvých laviciach v kostoloch

/Gašparovič, Šuster, Fico, Weis, …/, je ich zhruba polovica, prestúpila z jednej viery na druhú, od Lenina k Ježišovi. Ak bude mať navrch v našich končinách Mohamed, prestúpia k Mohamedovi.

Keď sa vrátime do histórie /I. svetová, II. svetová vojna/. Kto ju rozpútal? Mierumilovní kresťania dodržujúci desatoro / Habsburgovci, Hitler,

Himmler, Goebels…/. Všetkým dávali kňazi rozhrešenie aj náš Tiso. Kto mi toto vysvetlí a prečo toto BOH dopustí, keď má takú veľkú moc.

Ja som presvedčený, že všetko toto násilie sa deje z dôvodu, že je skupina ľudí, ktorá chce ovládať iných a bohatnúť za každú cenu na nešťastí iných.

 

Nenažrané svine sa zobudili a nadelili si vianočný darček

07.12.2018

Nenažranci v parlamente už majú vianoce. A čo takto prijať nový zákon o svojich odmenách. Vy barani máte slúžiť ľuďom a nie sebe. A slovač mlčí a platí dane ako sprostá. Vidíte ako viac »

Bitúnok u Salama

21.10.2018

Demokratické a objektívne média nás už týždeň kŕmia senom a naša opozícia a prezident mlčia ako vši a nič nehovoria a nežiadajú objektívne, rýchle a spravodlivé vyšetrenie vraždy novinára. viac »

Genialita a hlúposť človeka

14.10.2018

V poslednej prílohe denníka PRAVDA bol uverejnený vynikajúci článok o klimatických zmenách. Len nesúhlasím s niektorými závermi autora čo sa týka blízkej i vzdialenej budúcnosti. Všetko viac »

kiska

Kiska opäť rozdelil svoj plat desiatim rodinám v núdzi

12.12.2018 17:13

Peniaze pomôžu napríklad vážne chorej matke dvoch dospievajúcich detí.

donbas, doneck, vojak, armáda, ukrajina, rusko, pamätník, trosky,

Míny a zabudnutá munícia zabili v Donbase za štyri roky vyše 350 ľudí

12.12.2018 16:57

Podľa ministra Černyševa 1456 ľudí utrpelo zranenia.

alkohol, fľaše, opitý

Šesť rokov 'natvrdo' za úder lopatou po hlave pre 20-ročného Jána

12.12.2018 16:12

Predseda senátu okamžite nariadil aj výkon trestu.

Detský čin roka

VIDEO: Detský čin roka 2018 pozná mená ocenených

12.12.2018 16:06

Ôsmačka Emka Jalčová už od mala pomáha svojim nepočujúcim rodičom. Posunkovú reč ju naučila mama, ako malú.

hamulya

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 18632x
Priemerná čítanosť článkov: 1553x

Autor blogu

Kategórie