Založ si blog

Mierumilovní kresťania – úvaha

V týchto dňoch celý kresťanský svet má najväčší sviatok sviatok v kalendárnom roku. Zmŕtvych vstanie Ježiša Krista. Asi všetky vierovyznania majú svoje desatoro prikázanie. Jedno z katolíckych je: Kto do teba kameňom ty do neho chlebom. JK bol žid a vlastní ho ukrižovali. Čo sú židia? Kresťania? Zaujímavé je pre mňa, že chlieb v podaní židov sa zmenil na olovený resp. oceľový a zabíja Palestínčanov. Ktorý slovenský biskup mi vysvetlí túto zmenu stavu chleba? A prečo mlčia naši ochrancovia ľudských práv z radov novinárov a politikov? Alebo je rôzna hodnota ľudského života. Kresťan má vyššiu hodnotu ako inoverec? Jeden žid mi raz pri debate na túto tému dal nasledujúcu odpoveď: Nás v koncentračných táboroch pozabíjali 6 miliónov, takže my máme ešte veľkú rezervu v zabíjaní a máme silného ochrancu. Izrael môže upierať právo na vlastný štát druhému národu? Prečo je taká nenávisť medzi ľuďmi. Keď kresťan spácha priestupok proti desatoru ide do kostola, pomodlí sa a je mu odpustené. Predsa, keď by sa dodržiavalo desatoro tak žijeme v raji. Alebo celá viera je dobrá len na manipulovanie s ľuďmi? Tak mi to vychádza. Za socializmu 1,1 milióna súdruhov verilo v Marxa, Lenina, Husáka a teraz sedia v prvých laviciach v kostoloch

/Gašparovič, Šuster, Fico, Weis, …/, je ich zhruba polovica, prestúpila z jednej viery na druhú, od Lenina k Ježišovi. Ak bude mať navrch v našich končinách Mohamed, prestúpia k Mohamedovi.

Keď sa vrátime do histórie /I. svetová, II. svetová vojna/. Kto ju rozpútal? Mierumilovní kresťania dodržujúci desatoro / Habsburgovci, Hitler,

Himmler, Goebels…/. Všetkým dávali kňazi rozhrešenie aj náš Tiso. Kto mi toto vysvetlí a prečo toto BOH dopustí, keď má takú veľkú moc.

Ja som presvedčený, že všetko toto násilie sa deje z dôvodu, že je skupina ľudí, ktorá chce ovládať iných a bohatnúť za každú cenu na nešťastí iných.

 

Zverejňovanie platov

21.04.2018

Nedá mi nezareagovať na článok z dnešnej PRAVDY "Zamestnávateľom sa nechce zverejňovať platy", hlavne na nezmysly od pána Hoštáka, pani Špánikovej a Molnárovej. Ako sa na Slovensku v drvivej viac »

Útek – Okoličány

12.04.2018

Okoličánymu blahoprajem k úspešnému úteku. Bol by najväčší hlupák, keby čakal doma aby ho polícia odviedla do väzenia. Má hniť v base, radšej si ešte užiť života. Ak ho policajti sledovali viac »

Ako volíme

09.04.2018

Zamyslime sa nad tým komu vlastne dávame svoj hlas vo voľbách a na základe čoho. Väčšina obyvateľstva SR sa o politiku zaujíma len okrajovo a intenzívnejšie v čase volebnej kampane. Vzdelanostná viac »

ministerstvo vnútra, mv sr, budova

Rokuje užšie vedenie Smeru, Saková je hlavnou kandidátkou na ministerku vnútra

23.04.2018 18:49, aktualizované: 18:55

Tomáša Druckera vo funkcii ministra vnútra by mala nahradiť štátna tajomníčka rezortu Denisa Saková.

Košice, súd, Antonino Vadala, predbežná väzba, návrh

Prokuratúra predbežne vyšetruje Antonina Vadalu

23.04.2018 18:33

Prokurátor vykoná výsluch, v rámci ktorého bude zisťovať aj to, či obvinený s vydaním do Talianska súhlasí. Ak bude súhlasiť, o vydaní rozhodne prokurátor, ak nie, o prípustnosti vydania bude rozhodovať krajský súd.

Roberto Fico, taliansko

Rokovania o zostavení vlády v Taliansku bude viesť Roberto Fico

23.04.2018 18:18

Taliansky prezident Mattarella si pozval na stretnutie predsedu dolnej komory parlamentu Roberta Fica, ktorý by mal viesť ďalšie kolo rokovaní o zostavení vlády.

Egypt, kresťania, Islamský štát

Poslankyňa NR SR Verešová: Každý deň zomrie osem kresťanov pre svoje náboženské presvedčenie

23.04.2018 18:10

Riaditeľ organizácie Open Doors, ktorá monitoruje tento problém, Michel Varton priblížil, že vo svete čelí prenasledovaniu okolo 250 miliónov kresťanov, čo znamená, že z celkového počtu veriacich ide o jedného z 12 kresťanov.

hamulya

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 6109x
Priemerná čítanosť článkov: 1018x

Autor blogu

Kategórie