Založ si blog

Mierumilovní kresťania – úvaha

V týchto dňoch celý kresťanský svet má najväčší sviatok sviatok v kalendárnom roku. Zmŕtvych vstanie Ježiša Krista. Asi všetky vierovyznania majú svoje desatoro prikázanie. Jedno z katolíckych je: Kto do teba kameňom ty do neho chlebom. JK bol žid a vlastní ho ukrižovali. Čo sú židia? Kresťania? Zaujímavé je pre mňa, že chlieb v podaní židov sa zmenil na olovený resp. oceľový a zabíja Palestínčanov. Ktorý slovenský biskup mi vysvetlí túto zmenu stavu chleba? A prečo mlčia naši ochrancovia ľudských práv z radov novinárov a politikov? Alebo je rôzna hodnota ľudského života. Kresťan má vyššiu hodnotu ako inoverec? Jeden žid mi raz pri debate na túto tému dal nasledujúcu odpoveď: Nás v koncentračných táboroch pozabíjali 6 miliónov, takže my máme ešte veľkú rezervu v zabíjaní a máme silného ochrancu. Izrael môže upierať právo na vlastný štát druhému národu? Prečo je taká nenávisť medzi ľuďmi. Keď kresťan spácha priestupok proti desatoru ide do kostola, pomodlí sa a je mu odpustené. Predsa, keď by sa dodržiavalo desatoro tak žijeme v raji. Alebo celá viera je dobrá len na manipulovanie s ľuďmi? Tak mi to vychádza. Za socializmu 1,1 milióna súdruhov verilo v Marxa, Lenina, Husáka a teraz sedia v prvých laviciach v kostoloch

/Gašparovič, Šuster, Fico, Weis, …/, je ich zhruba polovica, prestúpila z jednej viery na druhú, od Lenina k Ježišovi. Ak bude mať navrch v našich končinách Mohamed, prestúpia k Mohamedovi.

Keď sa vrátime do histórie /I. svetová, II. svetová vojna/. Kto ju rozpútal? Mierumilovní kresťania dodržujúci desatoro / Habsburgovci, Hitler,

Himmler, Goebels…/. Všetkým dávali kňazi rozhrešenie aj náš Tiso. Kto mi toto vysvetlí a prečo toto BOH dopustí, keď má takú veľkú moc.

Ja som presvedčený, že všetko toto násilie sa deje z dôvodu, že je skupina ľudí, ktorá chce ovládať iných a bohatnúť za každú cenu na nešťastí iných.

 

Ovocinári a zeleninári

03.08.2018

Dávno som sa neozval na blogu. Bol som v civilizovanom svete. Prišiel som na pár dní a už mám mokrý chrbát od sĺz prezidenta únie ovocinárov a zeleninárov SK ako nariekal v diskusii so štátnym viac »

Spanilá jazda GAZDOV

19.06.2018

Na Slovensku pokiaľ sa pamätám boli vždy ľudia ktorí pracovali na roliach a volali sme ich: sedliaci, gazdovia, roľníci, hospodári, kulaci, družstevníci, po tzv revolúcii SHR ale slovo farmár viac »

Prezident hochštapler

10.05.2018

Včera si pripomínal prakticky celý svet koniec II. svetovej vojny. Kde bol náš tzv. prezident. Prečo sa nezúčastnil kladenia vencov na Slavíne spolu s premiérom a predsedom NR. Alebo bol položiť viac »

Saudská Arábia, ženy, islam, burka

Švajčiarsky kantón St. Gallen zakázal burky na verejnosti

23.09.2018 17:36

Z výsledkov referenda vyplýva, že zakázané tiež bude nútiť niekoho, aby si zakrýval tvár.

NEPOUZIVAT

Tuhý: Slovenský islamista naozaj chystal v ČR útok, je to osamelý vlk

23.09.2018 17:14

Za svojho šejcha, teda vzor v praktizovaní moslimskej viery, označil mladík bývalého pražského imáma.

Porsche 911 Speedster Concept - 2018

Porsche končí s dízlami

23.09.2018 16:00

Nemecká automobilka Porsche nebude viac vyrábať dízlové vozidlá. Povedal to generálny riaditeľ Oliver Blume.

Za slušné Slovensko

Iniciatíva Za slušné Slovensko zvoláva ďalšie pochody

23.09.2018 15:53, aktualizované: 16:41

Organizátori žiadajú odstúpenie celej vlády Petra Pellegriniho. "Kľúče od koalície teraz drží v rukách Bála Bugár", uviedol Juraj Šeliga.

hamulya

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 14604x
Priemerná čítanosť článkov: 1623x

Autor blogu

Kategórie