Založ si blog

Mierumilovní kresťania – úvaha

V týchto dňoch celý kresťanský svet má najväčší sviatok sviatok v kalendárnom roku. Zmŕtvych vstanie Ježiša Krista. Asi všetky vierovyznania majú svoje desatoro prikázanie. Jedno z katolíckych je: Kto do teba kameňom ty do neho chlebom. JK bol žid a vlastní ho ukrižovali. Čo sú židia? Kresťania? Zaujímavé je pre mňa, že chlieb v podaní židov sa zmenil na olovený resp. oceľový a zabíja Palestínčanov. Ktorý slovenský biskup mi vysvetlí túto zmenu stavu chleba? A prečo mlčia naši ochrancovia ľudských práv z radov novinárov a politikov? Alebo je rôzna hodnota ľudského života. Kresťan má vyššiu hodnotu ako inoverec? Jeden žid mi raz pri debate na túto tému dal nasledujúcu odpoveď: Nás v koncentračných táboroch pozabíjali 6 miliónov, takže my máme ešte veľkú rezervu v zabíjaní a máme silného ochrancu. Izrael môže upierať právo na vlastný štát druhému národu? Prečo je taká nenávisť medzi ľuďmi. Keď kresťan spácha priestupok proti desatoru ide do kostola, pomodlí sa a je mu odpustené. Predsa, keď by sa dodržiavalo desatoro tak žijeme v raji. Alebo celá viera je dobrá len na manipulovanie s ľuďmi? Tak mi to vychádza. Za socializmu 1,1 milióna súdruhov verilo v Marxa, Lenina, Husáka a teraz sedia v prvých laviciach v kostoloch

/Gašparovič, Šuster, Fico, Weis, …/, je ich zhruba polovica, prestúpila z jednej viery na druhú, od Lenina k Ježišovi. Ak bude mať navrch v našich končinách Mohamed, prestúpia k Mohamedovi.

Keď sa vrátime do histórie /I. svetová, II. svetová vojna/. Kto ju rozpútal? Mierumilovní kresťania dodržujúci desatoro / Habsburgovci, Hitler,

Himmler, Goebels…/. Všetkým dávali kňazi rozhrešenie aj náš Tiso. Kto mi toto vysvetlí a prečo toto BOH dopustí, keď má takú veľkú moc.

Ja som presvedčený, že všetko toto násilie sa deje z dôvodu, že je skupina ľudí, ktorá chce ovládať iných a bohatnúť za každú cenu na nešťastí iných.

 

Spanilá jazda GAZDOV

19.06.2018

Na Slovensku pokiaľ sa pamätám boli vždy ľudia ktorí pracovali na roliach a volali sme ich: sedliaci, gazdovia, roľníci, hospodári, kulaci, družstevníci, po tzv revolúcii SHR ale slovo farmár viac »

Prezident hochštapler

10.05.2018

Včera si pripomínal prakticky celý svet koniec II. svetovej vojny. Kde bol náš tzv. prezident. Prečo sa nezúčastnil kladenia vencov na Slavíne spolu s premiérom a predsedom NR. Alebo bol položiť viac »

Zverejňovanie platov

21.04.2018

Nedá mi nezareagovať na článok z dnešnej PRAVDY "Zamestnávateľom sa nechce zverejňovať platy", hlavne na nezmysly od pána Hoštáka, pani Špánikovej a Molnárovej. Ako sa na Slovensku v drvivej viac »

ministerka školstva, lubyova,

Lubyová: Ministerstvo školstva sa snaží zlepšiť postavenie učiteľov

17.07.2018 10:48

Podľa Lubyovej je atraktivita povolania pedagóga samozrejme do veľkej miery o platoch

japonsko, horúčavy, povodne, vojaci, armáda

Horúčavy v Japonsku si za tri dni vyžiadali 14 obetí

17.07.2018 10:24

Mimoriadne vysoké teploty marili upratovacie práce v oblastiach, ktoré minulý týždeň zasiahli povodne.

Donald Trump, Vladimir Putin

Slabý a ponížený. Tak vyzeral Trump vedľa Putina, píše Time

17.07.2018 10:20

Americké médiá Trumpa po summite v Helsinkách nešetria.

Heiko Maas

Šéf nemeckej diplomacie vyzval USA a Rusko na pokračovanie rokovaní

17.07.2018 10:03

Dialóg je podľa neho pre medzinárodné vzťahy nevyhnutný rovnako ako spoľahlivosť, dôslednosť a tvrdá práca.

hamulya

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 12831x
Priemerná čítanosť článkov: 1604x

Autor blogu

Kategórie