Založ si blog

Ako volíme

Zamyslime sa nad tým komu vlastne dávame svoj hlas vo voľbách a na základe čoho. Väčšina obyvateľstva SR sa o politiku zaujíma len okrajovo a intenzívnejšie v čase volebnej kampane. Vzdelanostná úroveň je daná, väčšina voličov neanalyzuje volebné sľuby, či sú reálne. Volí podľa sympatií, sľubov na lepšiu budúcnosť v čo najkratšom čase, populárne je nadávať na tých čo sú vo vláde a nesú zodpovednosť. Tak som aj ja odovzdal svoj hlas terajšiemu prezidentovi. Bohužiaľ, volil som menšie zlo. Na prvý pohľad nie nesympatický, vzdelaný, mladý, podnikal, ovláda angličtinu. Nedal som si tú námahu zistiť si o ňom niečo na internete. Prosto, prezident je u nás reprezentatívna funkcia, teraz by som povedal tajtrlík. Hlbokom som sa mýlil. Hanbím sa, že som mu dal hlas.

Základná otázka teraz pre mňa znie. Ako sa dá vybudovať slušné Slovensko s neslušnými ľuďmi? Vo svojej praxi som sa presvedčil, že sa nedá kvalitne vyrábať ak nemáš vo výrobe kvalitných obrábačov kovov, majstrov, konštruktérov, technológov, atď. A teraz poďme do nadstavby – budovania slušnej spoločnosti. Pre zachovanie štábnej kultúry poďme od hora dole. Budem používať Matovičov a Nicholsonovej slovník, ako používajú oni voči koalícii. Ospravedlňujem sa. Prezident: úžerník, daňový podvodník, zlodej pozemkov. On môže robiť anjela a darovať svoju mzdu, keď na pozemku v Slavkove zarobí min. 500 tis. EUR obratom ruky. Položiť veniec padlým vojakom na Slavíne nebol, ale v septembri bude letieť do NY a žialiť nad americkými občanmi, ktorí zahynuli vo dvojičkách a pritom si ich zabili sami Američania /odporúčam pozrieť si dokumentárny film PRAVDA O 11 SEPTEMBRI, natočili projektanti a stavitelia dvojičiek – s ich pomocou, keď by uverejnila RTVS tak bude trhať rekordy sledovanosti/.  Som náramne zvedavý či novinárska hviezda p Kovačič sa ho bude pýtať v NY ako ukradol zubárovi z Popradu pozemok alebo o úžerníctve vo svojich bývalých spoločnostiach. Ale keď útočil na premiéra p. Pelegríniho na Slavíne bol najväčšia hviezda u mnohých Slovákov, lebo útočil na vrchnosť, na SMER. U mňa je novinárskou prostitútkou. Matovič = daňový podvodník. Kollár za socializmu vekslák, inseminátor. Jemu však slúži ku cti, že sa stará o udržiavanie populácie. Nicholsonová klamárka – či si ešte spomenie ako pred voľbami oklamala penzistu pri volebnej kampani na strednom Slovensku? Ale je morálny vzor túžiaci po moci. Ako vzorka slušnosti hádam stačí. Bohužiaľ v politike slušní ľudia nevydržia dlho, čo je veľká škoda pre Slovensko /Banáš, Radičová/.

Opozícia vo svojich protestoch za slušné Slovensko oslovila cca 2% voličov. Na základe toho mala vláda odstúpiť? Smiešne. V jednom okresnom meste vystúpi 16 chlapec gymnazista na pódium a pošle Fica, Kaliňáka do Leopoldova /vyšetrovateľ, prokurátor, sudca v jednej osobe/, politickú kariéru má pred sebou. Bohužiaľ mlčiaca väčšina rozhoduje v dobrom i zlom. Každá revolúcia či už krvavá alebo nekrvavá vyplaví na povrch bezcharakterných ľudí túžiacich po moci a peniazoch /viď. VM, BK, IM, AK, JS, atď./ a mlčiaca väčšina sa len čuduje čo sa to vlastne deje ale už je pozde. Pán Sulík, chcete predčasné voľby zorganizujte aspoň 1,5 mil. občanov v jeden deň a potom  už vláda možno bude rozmýšľať o vašich požiadavkách. Alebo referendum. Vy nie ste strana, vy ste sekta. ZO KSS v strednom závode mala väčší počet členov ako celá vaša stran.

Útoky tjtrlíka na policajného prezidenta. Kto je záruka nezávislého vyšetrenia vraždy dvoch mladých ľudí. ON? Matovič?, Kollár? Kušnírovej matka? Alebo vyšetrovatelia a prokuratúra? Chcel by som vidieť, ktorý vyšetrovateľ alebo prokurátor by v súčastnosti na príkaz nadriadeného falšoval výsledky vyšetrovania. Som presvedčený, že nikto. A stará pani Kušnírová získala smrťou svojej dcéry kvalifikáciu personalistky policajného zboru? Ten policajt je čestný a kvalifikovaný, ktorého označí ona a o ktorom povie, že je nečestný a skorumpovaný tak je to tak?

Prosím vás dajte nejaký návod ako vybudovať slušné Slovensko a eliminovať vplyv neslušných ľudí na spoločenské dianie u nás a aj reálny život.

Ďakujem.

5162
9
Posledný 13. 04. 2018, 06:01:55

Ovocinári a zeleninári

03.08.2018

Dávno som sa neozval na blogu. Bol som v civilizovanom svete. Prišiel som na pár dní a už mám mokrý chrbát od sĺz prezidenta únie ovocinárov a zeleninárov SK ako nariekal v diskusii so štátnym viac »

Spanilá jazda GAZDOV

19.06.2018

Na Slovensku pokiaľ sa pamätám boli vždy ľudia ktorí pracovali na roliach a volali sme ich: sedliaci, gazdovia, roľníci, hospodári, kulaci, družstevníci, po tzv revolúcii SHR ale slovo farmár viac »

Prezident hochštapler

10.05.2018

Včera si pripomínal prakticky celý svet koniec II. svetovej vojny. Kde bol náš tzv. prezident. Prečo sa nezúčastnil kladenia vencov na Slavíne spolu s premiérom a predsedom NR. Alebo bol položiť viac »

migranti, Taliansko, Malta

Loď Aquarius vzala na palubu ďalších migrantov, prístav stále hľadá

23.09.2018 17:59

Španieli cez víkend v Stredozemnom mori zachránili 447 migrantov.

Saudská Arábia, ženy, islam, burka

Švajčiarsky kantón St. Gallen zakázal burky na verejnosti

23.09.2018 17:36

Z výsledkov referenda vyplýva, že zakázané tiež bude nútiť niekoho, aby si zakrýval tvár.

NEPOUZIVAT

Tuhý: Slovenský islamista naozaj chystal v ČR útok, je to osamelý vlk

23.09.2018 17:14

Za svojho šejcha, teda vzor v praktizovaní moslimskej viery, označil mladík bývalého pražského imáma.

Porsche 911 Speedster Concept - 2018

Porsche končí s dízlami

23.09.2018 16:00

Nemecká automobilka Porsche nebude viac vyrábať dízlové vozidlá. Povedal to generálny riaditeľ Oliver Blume.

hamulya

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 14606x
Priemerná čítanosť článkov: 1623x

Autor blogu

Kategórie