Založ si blog

Ako volíme

Zamyslime sa nad tým komu vlastne dávame svoj hlas vo voľbách a na základe čoho. Väčšina obyvateľstva SR sa o politiku zaujíma len okrajovo a intenzívnejšie v čase volebnej kampane. Vzdelanostná úroveň je daná, väčšina voličov neanalyzuje volebné sľuby, či sú reálne. Volí podľa sympatií, sľubov na lepšiu budúcnosť v čo najkratšom čase, populárne je nadávať na tých čo sú vo vláde a nesú zodpovednosť. Tak som aj ja odovzdal svoj hlas terajšiemu prezidentovi. Bohužiaľ, volil som menšie zlo. Na prvý pohľad nie nesympatický, vzdelaný, mladý, podnikal, ovláda angličtinu. Nedal som si tú námahu zistiť si o ňom niečo na internete. Prosto, prezident je u nás reprezentatívna funkcia, teraz by som povedal tajtrlík. Hlbokom som sa mýlil. Hanbím sa, že som mu dal hlas.

Základná otázka teraz pre mňa znie. Ako sa dá vybudovať slušné Slovensko s neslušnými ľuďmi? Vo svojej praxi som sa presvedčil, že sa nedá kvalitne vyrábať ak nemáš vo výrobe kvalitných obrábačov kovov, majstrov, konštruktérov, technológov, atď. A teraz poďme do nadstavby – budovania slušnej spoločnosti. Pre zachovanie štábnej kultúry poďme od hora dole. Budem používať Matovičov a Nicholsonovej slovník, ako používajú oni voči koalícii. Ospravedlňujem sa. Prezident: úžerník, daňový podvodník, zlodej pozemkov. On môže robiť anjela a darovať svoju mzdu, keď na pozemku v Slavkove zarobí min. 500 tis. EUR obratom ruky. Položiť veniec padlým vojakom na Slavíne nebol, ale v septembri bude letieť do NY a žialiť nad americkými občanmi, ktorí zahynuli vo dvojičkách a pritom si ich zabili sami Američania /odporúčam pozrieť si dokumentárny film PRAVDA O 11 SEPTEMBRI, natočili projektanti a stavitelia dvojičiek – s ich pomocou, keď by uverejnila RTVS tak bude trhať rekordy sledovanosti/.  Som náramne zvedavý či novinárska hviezda p Kovačič sa ho bude pýtať v NY ako ukradol zubárovi z Popradu pozemok alebo o úžerníctve vo svojich bývalých spoločnostiach. Ale keď útočil na premiéra p. Pelegríniho na Slavíne bol najväčšia hviezda u mnohých Slovákov, lebo útočil na vrchnosť, na SMER. U mňa je novinárskou prostitútkou. Matovič = daňový podvodník. Kollár za socializmu vekslák, inseminátor. Jemu však slúži ku cti, že sa stará o udržiavanie populácie. Nicholsonová klamárka – či si ešte spomenie ako pred voľbami oklamala penzistu pri volebnej kampani na strednom Slovensku? Ale je morálny vzor túžiaci po moci. Ako vzorka slušnosti hádam stačí. Bohužiaľ v politike slušní ľudia nevydržia dlho, čo je veľká škoda pre Slovensko /Banáš, Radičová/.

Opozícia vo svojich protestoch za slušné Slovensko oslovila cca 2% voličov. Na základe toho mala vláda odstúpiť? Smiešne. V jednom okresnom meste vystúpi 16 chlapec gymnazista na pódium a pošle Fica, Kaliňáka do Leopoldova /vyšetrovateľ, prokurátor, sudca v jednej osobe/, politickú kariéru má pred sebou. Bohužiaľ mlčiaca väčšina rozhoduje v dobrom i zlom. Každá revolúcia či už krvavá alebo nekrvavá vyplaví na povrch bezcharakterných ľudí túžiacich po moci a peniazoch /viď. VM, BK, IM, AK, JS, atď./ a mlčiaca väčšina sa len čuduje čo sa to vlastne deje ale už je pozde. Pán Sulík, chcete predčasné voľby zorganizujte aspoň 1,5 mil. občanov v jeden deň a potom  už vláda možno bude rozmýšľať o vašich požiadavkách. Alebo referendum. Vy nie ste strana, vy ste sekta. ZO KSS v strednom závode mala väčší počet členov ako celá vaša stran.

Útoky tjtrlíka na policajného prezidenta. Kto je záruka nezávislého vyšetrenia vraždy dvoch mladých ľudí. ON? Matovič?, Kollár? Kušnírovej matka? Alebo vyšetrovatelia a prokuratúra? Chcel by som vidieť, ktorý vyšetrovateľ alebo prokurátor by v súčastnosti na príkaz nadriadeného falšoval výsledky vyšetrovania. Som presvedčený, že nikto. A stará pani Kušnírová získala smrťou svojej dcéry kvalifikáciu personalistky policajného zboru? Ten policajt je čestný a kvalifikovaný, ktorého označí ona a o ktorom povie, že je nečestný a skorumpovaný tak je to tak?

Prosím vás dajte nejaký návod ako vybudovať slušné Slovensko a eliminovať vplyv neslušných ľudí na spoločenské dianie u nás a aj reálny život.

Ďakujem.

5162
9
Posledný 13. 04. 2018, 06:01:55

Nenažrané svine sa zobudili a nadelili si vianočný darček

07.12.2018

Nenažranci v parlamente už majú vianoce. A čo takto prijať nový zákon o svojich odmenách. Vy barani máte slúžiť ľuďom a nie sebe. A slovač mlčí a platí dane ako sprostá. Vidíte ako viac »

Bitúnok u Salama

21.10.2018

Demokratické a objektívne média nás už týždeň kŕmia senom a naša opozícia a prezident mlčia ako vši a nič nehovoria a nežiadajú objektívne, rýchle a spravodlivé vyšetrenie vraždy novinára. viac »

Genialita a hlúposť človeka

14.10.2018

V poslednej prílohe denníka PRAVDA bol uverejnený vynikajúci článok o klimatických zmenách. Len nesúhlasím s niektorými závermi autora čo sa týka blízkej i vzdialenej budúcnosti. Všetko viac »

kiska

Kiska opäť rozdelil svoj plat desiatim rodinám v núdzi

12.12.2018 17:13

Peniaze pomôžu napríklad vážne chorej matke dvoch dospievajúcich detí.

donbas, doneck, vojak, armáda, ukrajina, rusko, pamätník, trosky,

Míny a zabudnutá munícia zabili v Donbase za štyri roky vyše 350 ľudí

12.12.2018 16:57

Podľa ministra Černyševa 1456 ľudí utrpelo zranenia.

alkohol, fľaše, opitý

Šesť rokov 'natvrdo' za úder lopatou po hlave pre 20-ročného Jána

12.12.2018 16:12

Predseda senátu okamžite nariadil aj výkon trestu.

Detský čin roka

VIDEO: Detský čin roka 2018 pozná mená ocenených

12.12.2018 16:06

Ôsmačka Emka Jalčová už od mala pomáha svojim nepočujúcim rodičom. Posunkovú reč ju naučila mama, ako malú.

hamulya

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 18634x
Priemerná čítanosť článkov: 1553x

Autor blogu

Kategórie