Založ si blog

Zverejňovanie platov

Nedá mi nezareagovať na článok z dnešnej PRAVDY „Zamestnávateľom sa nechce zverejňovať platy“, hlavne na nezmysly od pána Hoštáka, pani Špánikovej a Molnárovej. Ako sa na Slovensku v drvivej väčšine vypláca mzda? MESAČNE. Tak aké maturovanie akú mzdu uvádzať

/týždennú? hodinovú?/. Môžete uviesť aj hodinovú, každý si dokáže vynásobiť napr. 168×5=840EUR brutto + príplatky. Predsa keď hľadám kvalifikovaného obrábača kovov na kusovú alebo nástrojársku výrobu, musím ponúknuť inú hodinovú sadzbu ako obsluhe CNC stroja ktorý zakladá polotovar do stroja, vyberá a kontroluje rozmery. Prečo v Rakúsku uverejňujú mzdu a nemajú s tým žiaden problém. Lebo krajiny AT, BRD, CH sa správajú k svojim zamestnancom v drvivej väčšine korektne a nie ako na Slovensku. Príklad osobný: dostal som ponuku na obrábača kovov: dohoda na 10 hodín týždenne legálne za minimálku a na čierno 3 EUR / hodina, bez dovolenky, bez stravných lístkov, bez príplatkov. Odpoveď strč si zmluvu do svojho popa. Zamestnávateľ presne vie čo od zamestnanca na konkrétnu pozíciu očakáva a aká je úroveň v danom regióne alebo na Slovensku na danú pozíciu. PRÍKLAD z AT, pracoval som tam: Das Mindestentgelt für die Stelle als Zerspanungstechniker/in beträgt 2.586,78 EUR brutto pro Monat auf Basis Vollzeitbeschäftigung. Dúfam, že pán Hošták a uvedené dámy vedia po nemecky a netreba im to prekladať. Dreher: Mindestentgelt auf Vollzeitbasis brutto 15,26 EUR pro Stunde. Firma potrebuje napr. obchodného riaditeľa a majú obrat 50 mil. EUR a chcú ho zvýšiť o 20%, nemôžu mu predsa ponúknuť 600 EUR plat. Marketing: Das Mindestentgelt für die Stelle als Allrounder im Marketing (w/m) beträgt 1.500,00 EUR brutto pro Monat auf Basis Vollzeitbeschäftigung. Bereitschaft zur Überzahlung. Das Mindestentgelt für die Stelle als B2B Marketing Expert (f/m) beträgt 2.086,29 EUR brutto pro Monat auf Basis Vollzeitbeschäftigung.  Toto sú kópie z Rakúskeho AMS. Ist genug Herr Hošták und Damen? Ist das klar Junge und Mädchen? Neoblbujte ľudí. Naša veľká chyba Slovákov je, že prijmeme zákon, ktorý je aj dobrý, ale nerozmýšľame ako ho plniť ale ako ho sprzniť a preto sa nikdy nebudeme mať tak ako vyššie uvedené krajiny. A uchádzač o prácu na pohovore môže presvedčiť potenciálneho zamestnávateľ a vyjednať sa aj vyššiu mzdu ako bola uvedená v inzeráte.

Dane, odvody 13. a 14. plat. Osobitná kapitola. Nechám si na zvláštny článok nemám pri sebe Lohnzettel /Mzdový lístok/, aby som vyvrátil tie drísty o vysokých odvodoch a daniach na Slovensku. Ubytovanie 115 EUR, služobný 1 izbový byt, kompletne zariadený, 3x denne jesť koľko chcem, wellnes prepychové neobmedzene, Urlaubsgeld vo výške platu, v júni, Weinachtsgeld v decembri. Prečo to pán Hošták nedáte svojim zamestnancom, keď ubytovanie u nás stojí toľko ako v Rakúsku. Preto aby vám ostalo do gágora viacej. Koľko daní sa platí vo Švédsku a ako sa rozdeľujú. Tam sa treba zamerať a kontrolovať, navrhovať zlepšenia. Pán Hošták, koľko u nás zarábajú dojiči? Viete to? Neviete nič. Ja ako dojič na penzii som zarábal 2,2 centu za liter mlieka, dvaja sme dojili 130 kráv 2x denne. Keď bol dobrý mesiac vyšli sme na 500 EUR v čistom. V AT: Das Mindestentgelt für die Stelle als Melker/in. beträgt 1.521,00 EUR brutto pro Monat auf Basis Vollzeitbeschäftigung. Bereitschaft zur Überzahlung. Je drahšie mlieko 2,5x v Rakúsku? VYSVETLITE i s uvedenými  dámami.

Česť vašej statočnej práci.

Odoberanie titulov, diplomové a rigorózne práce

10.01.2019

V poslednom období je veľmi populárne pretriasať hlavne rigoróznu prácu predsedu NR a chce sa prijať zákon o odoberaní titulov. Neviem to pochopiť a tí čo to tak vehementne presadzujú vedia viac »

Nenažrané svine sa zobudili a nadelili si vianočný darček

07.12.2018

Nenažranci v parlamente už majú vianoce. A čo takto prijať nový zákon o svojich odmenách. Vy barani máte slúžiť ľuďom a nie sebe. A slovač mlčí a platí dane ako sprostá. Vidíte ako viac »

Bitúnok u Salama

21.10.2018

Demokratické a objektívne média nás už týždeň kŕmia senom a naša opozícia a prezident mlčia ako vši a nič nehovoria a nežiadajú objektívne, rýchle a spravodlivé vyšetrenie vraždy novinára. viac »

Vadimír Putin, Rusko

Dôvera Rusov v Putina klesla na historické minimum

18.01.2019 22:55

Dôveruje mu len 33,4 percenta Rusov.

Antonio Guterres

António Guterres si myslí, že nemá právomoc začať vyšetrovanie Chášakdžího smrti

18.01.2019 22:34

Mandát by mu mohla udeliť len Bezpečnostná rada OSN a za istých okolností aj Valné zhromaždenie OSN.

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Vzájomný obchod Slovenska s Nemeckom dosahuje 27 miliárd eur

18.01.2019 22:07

Slovensko je jedna z mála krajín, ktoré majú s Nemeckom aktívnu obchodnú bilanciu.

Tijuana, Mexiko, hranice, migranti, karavána

Karavána migrantov z Hondurasu vstúpila na mexické územie

18.01.2019 21:42

Takzvaná Karavána migrantov opustila Honduras v pondelok s cieľom dostať sa do tisíce kilometrov vzdialených Spojených štátov.

hamulya

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 20497x
Priemerná čítanosť článkov: 1577x

Autor blogu

Kategórie