Založ si blog

Zverejňovanie platov

Nedá mi nezareagovať na článok z dnešnej PRAVDY „Zamestnávateľom sa nechce zverejňovať platy“, hlavne na nezmysly od pána Hoštáka, pani Špánikovej a Molnárovej. Ako sa na Slovensku v drvivej väčšine vypláca mzda? MESAČNE. Tak aké maturovanie akú mzdu uvádzať

/týždennú? hodinovú?/. Môžete uviesť aj hodinovú, každý si dokáže vynásobiť napr. 168×5=840EUR brutto + príplatky. Predsa keď hľadám kvalifikovaného obrábača kovov na kusovú alebo nástrojársku výrobu, musím ponúknuť inú hodinovú sadzbu ako obsluhe CNC stroja ktorý zakladá polotovar do stroja, vyberá a kontroluje rozmery. Prečo v Rakúsku uverejňujú mzdu a nemajú s tým žiaden problém. Lebo krajiny AT, BRD, CH sa správajú k svojim zamestnancom v drvivej väčšine korektne a nie ako na Slovensku. Príklad osobný: dostal som ponuku na obrábača kovov: dohoda na 10 hodín týždenne legálne za minimálku a na čierno 3 EUR / hodina, bez dovolenky, bez stravných lístkov, bez príplatkov. Odpoveď strč si zmluvu do svojho popa. Zamestnávateľ presne vie čo od zamestnanca na konkrétnu pozíciu očakáva a aká je úroveň v danom regióne alebo na Slovensku na danú pozíciu. PRÍKLAD z AT, pracoval som tam: Das Mindestentgelt für die Stelle als Zerspanungstechniker/in beträgt 2.586,78 EUR brutto pro Monat auf Basis Vollzeitbeschäftigung. Dúfam, že pán Hošták a uvedené dámy vedia po nemecky a netreba im to prekladať. Dreher: Mindestentgelt auf Vollzeitbasis brutto 15,26 EUR pro Stunde. Firma potrebuje napr. obchodného riaditeľa a majú obrat 50 mil. EUR a chcú ho zvýšiť o 20%, nemôžu mu predsa ponúknuť 600 EUR plat. Marketing: Das Mindestentgelt für die Stelle als Allrounder im Marketing (w/m) beträgt 1.500,00 EUR brutto pro Monat auf Basis Vollzeitbeschäftigung. Bereitschaft zur Überzahlung. Das Mindestentgelt für die Stelle als B2B Marketing Expert (f/m) beträgt 2.086,29 EUR brutto pro Monat auf Basis Vollzeitbeschäftigung.  Toto sú kópie z Rakúskeho AMS. Ist genug Herr Hošták und Damen? Ist das klar Junge und Mädchen? Neoblbujte ľudí. Naša veľká chyba Slovákov je, že prijmeme zákon, ktorý je aj dobrý, ale nerozmýšľame ako ho plniť ale ako ho sprzniť a preto sa nikdy nebudeme mať tak ako vyššie uvedené krajiny. A uchádzač o prácu na pohovore môže presvedčiť potenciálneho zamestnávateľ a vyjednať sa aj vyššiu mzdu ako bola uvedená v inzeráte.

Dane, odvody 13. a 14. plat. Osobitná kapitola. Nechám si na zvláštny článok nemám pri sebe Lohnzettel /Mzdový lístok/, aby som vyvrátil tie drísty o vysokých odvodoch a daniach na Slovensku. Ubytovanie 115 EUR, služobný 1 izbový byt, kompletne zariadený, 3x denne jesť koľko chcem, wellnes prepychové neobmedzene, Urlaubsgeld vo výške platu, v júni, Weinachtsgeld v decembri. Prečo to pán Hošták nedáte svojim zamestnancom, keď ubytovanie u nás stojí toľko ako v Rakúsku. Preto aby vám ostalo do gágora viacej. Koľko daní sa platí vo Švédsku a ako sa rozdeľujú. Tam sa treba zamerať a kontrolovať, navrhovať zlepšenia. Pán Hošták, koľko u nás zarábajú dojiči? Viete to? Neviete nič. Ja ako dojič na penzii som zarábal 2,2 centu za liter mlieka, dvaja sme dojili 130 kráv 2x denne. Keď bol dobrý mesiac vyšli sme na 500 EUR v čistom. V AT: Das Mindestentgelt für die Stelle als Melker/in. beträgt 1.521,00 EUR brutto pro Monat auf Basis Vollzeitbeschäftigung. Bereitschaft zur Überzahlung. Je drahšie mlieko 2,5x v Rakúsku? VYSVETLITE i s uvedenými  dámami.

Česť vašej statočnej práci.

Prezident hochštapler

10.05.2018

Včera si pripomínal prakticky celý svet koniec II. svetovej vojny. Kde bol náš tzv. prezident. Prečo sa nezúčastnil kladenia vencov na Slavíne spolu s premiérom a predsedom NR. Alebo bol položiť viac »

Útek – Okoličány

12.04.2018

Okoličánymu blahoprajem k úspešnému úteku. Bol by najväčší hlupák, keby čakal doma aby ho polícia odviedla do väzenia. Má hniť v base, radšej si ešte užiť života. Ak ho policajti sledovali viac »

Ako volíme

09.04.2018

Zamyslime sa nad tým komu vlastne dávame svoj hlas vo voľbách a na základe čoho. Väčšina obyvateľstva SR sa o politiku zaujíma len okrajovo a intenzívnejšie v čase volebnej kampane. Vzdelanostná viac »

Russia Painting Vandalized

Vandal poškodil obraz Ivana Hrozného v moskovskej Tretiakovskej galérii

26.05.2018 22:28

Muža z Voronežskej oblasti na juhozápade Ruska obvinili z poškodenia súčasti národného kultúrneho dedičstva.

PEOPLE-ALAN BEAN/

Vo veku 86 rokov zomrel štvrtý muž na Mesiaci, astronaut Alan Bean

26.05.2018 22:19

Na mesačnom povrchu strávili 31 hodín a 31 minút, z toho sedem hodín a 45 minút mimo kabíny modulu.

záchranári, tatry, hory, sneh

Poľskí záchranári zrejme našli v Tatrách telo hľadaného Čecha

26.05.2018 21:44

Pátranie po 53-ročnom mužovi sa začalo na slovenskej strane koncom októbra minulého roka po tom, čo sa nevrátil domov.

putin, šinzo abe

Putin a Abe rokovali o Kurilách a mierovej dohode, telefonovali s kozmonautmi

26.05.2018 21:16

Ruský prezident Putin a japonský premiér Abe rokovali v Moskve o vzájomných vzťahoch, pričom neobišli ani sporné otázky Kurilských ostrovov.

hamulya

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 9817x
Priemerná čítanosť článkov: 1402x

Autor blogu

Kategórie