Založ si blog

Zverejňovanie platov

Nedá mi nezareagovať na článok z dnešnej PRAVDY „Zamestnávateľom sa nechce zverejňovať platy“, hlavne na nezmysly od pána Hoštáka, pani Špánikovej a Molnárovej. Ako sa na Slovensku v drvivej väčšine vypláca mzda? MESAČNE. Tak aké maturovanie akú mzdu uvádzať

/týždennú? hodinovú?/. Môžete uviesť aj hodinovú, každý si dokáže vynásobiť napr. 168×5=840EUR brutto + príplatky. Predsa keď hľadám kvalifikovaného obrábača kovov na kusovú alebo nástrojársku výrobu, musím ponúknuť inú hodinovú sadzbu ako obsluhe CNC stroja ktorý zakladá polotovar do stroja, vyberá a kontroluje rozmery. Prečo v Rakúsku uverejňujú mzdu a nemajú s tým žiaden problém. Lebo krajiny AT, BRD, CH sa správajú k svojim zamestnancom v drvivej väčšine korektne a nie ako na Slovensku. Príklad osobný: dostal som ponuku na obrábača kovov: dohoda na 10 hodín týždenne legálne za minimálku a na čierno 3 EUR / hodina, bez dovolenky, bez stravných lístkov, bez príplatkov. Odpoveď strč si zmluvu do svojho popa. Zamestnávateľ presne vie čo od zamestnanca na konkrétnu pozíciu očakáva a aká je úroveň v danom regióne alebo na Slovensku na danú pozíciu. PRÍKLAD z AT, pracoval som tam: Das Mindestentgelt für die Stelle als Zerspanungstechniker/in beträgt 2.586,78 EUR brutto pro Monat auf Basis Vollzeitbeschäftigung. Dúfam, že pán Hošták a uvedené dámy vedia po nemecky a netreba im to prekladať. Dreher: Mindestentgelt auf Vollzeitbasis brutto 15,26 EUR pro Stunde. Firma potrebuje napr. obchodného riaditeľa a majú obrat 50 mil. EUR a chcú ho zvýšiť o 20%, nemôžu mu predsa ponúknuť 600 EUR plat. Marketing: Das Mindestentgelt für die Stelle als Allrounder im Marketing (w/m) beträgt 1.500,00 EUR brutto pro Monat auf Basis Vollzeitbeschäftigung. Bereitschaft zur Überzahlung. Das Mindestentgelt für die Stelle als B2B Marketing Expert (f/m) beträgt 2.086,29 EUR brutto pro Monat auf Basis Vollzeitbeschäftigung.  Toto sú kópie z Rakúskeho AMS. Ist genug Herr Hošták und Damen? Ist das klar Junge und Mädchen? Neoblbujte ľudí. Naša veľká chyba Slovákov je, že prijmeme zákon, ktorý je aj dobrý, ale nerozmýšľame ako ho plniť ale ako ho sprzniť a preto sa nikdy nebudeme mať tak ako vyššie uvedené krajiny. A uchádzač o prácu na pohovore môže presvedčiť potenciálneho zamestnávateľ a vyjednať sa aj vyššiu mzdu ako bola uvedená v inzeráte.

Dane, odvody 13. a 14. plat. Osobitná kapitola. Nechám si na zvláštny článok nemám pri sebe Lohnzettel /Mzdový lístok/, aby som vyvrátil tie drísty o vysokých odvodoch a daniach na Slovensku. Ubytovanie 115 EUR, služobný 1 izbový byt, kompletne zariadený, 3x denne jesť koľko chcem, wellnes prepychové neobmedzene, Urlaubsgeld vo výške platu, v júni, Weinachtsgeld v decembri. Prečo to pán Hošták nedáte svojim zamestnancom, keď ubytovanie u nás stojí toľko ako v Rakúsku. Preto aby vám ostalo do gágora viacej. Koľko daní sa platí vo Švédsku a ako sa rozdeľujú. Tam sa treba zamerať a kontrolovať, navrhovať zlepšenia. Pán Hošták, koľko u nás zarábajú dojiči? Viete to? Neviete nič. Ja ako dojič na penzii som zarábal 2,2 centu za liter mlieka, dvaja sme dojili 130 kráv 2x denne. Keď bol dobrý mesiac vyšli sme na 500 EUR v čistom. V AT: Das Mindestentgelt für die Stelle als Melker/in. beträgt 1.521,00 EUR brutto pro Monat auf Basis Vollzeitbeschäftigung. Bereitschaft zur Überzahlung. Je drahšie mlieko 2,5x v Rakúsku? VYSVETLITE i s uvedenými  dámami.

Česť vašej statočnej práci.

Ovocinári a zeleninári

03.08.2018

Dávno som sa neozval na blogu. Bol som v civilizovanom svete. Prišiel som na pár dní a už mám mokrý chrbát od sĺz prezidenta únie ovocinárov a zeleninárov SK ako nariekal v diskusii so štátnym viac »

Spanilá jazda GAZDOV

19.06.2018

Na Slovensku pokiaľ sa pamätám boli vždy ľudia ktorí pracovali na roliach a volali sme ich: sedliaci, gazdovia, roľníci, hospodári, kulaci, družstevníci, po tzv revolúcii SHR ale slovo farmár viac »

Prezident hochštapler

10.05.2018

Včera si pripomínal prakticky celý svet koniec II. svetovej vojny. Kde bol náš tzv. prezident. Prečo sa nezúčastnil kladenia vencov na Slavíne spolu s premiérom a predsedom NR. Alebo bol položiť viac »

stíhačky, Sýria

Americké sily z Iraku neodídu, 'dokým nestabilizujú' situáciu v krajine

19.08.2018 22:02

USA ostanú v Iraku tak dlho, ako to bude potrebné, aby pomohli stabilizovať regióny, uviedol hovorca medzinárodnej koalície.

zrútenie most USA Miami

840. Toľko mostov sa môže zrútiť vo Francúzsku v najbližších rokoch, ukázal audit

19.08.2018 20:14

Audit zadaný francúzskou vládou ukázal, že približne 840 mostov na území tejto krajiny je vážne poškodených a v najbližších rokoch hrozí ich zrútenie.

pocasie, teplo, mesto

Slovensko čakajú ďalšie horúce dni, meteorológovia vydali výstrahy

19.08.2018 19:48

Horúčavy potrápia Slovensko aj budúci týždeň.

Irán očami cyklocestovateľa, Oliver a Janka - cycle2inspire

Je to snaha o prevrat a neuspeje, komentuje Teherán americkú 'akčnú skupinu'

19.08.2018 19:08

Akčná skupina, ktorú vytvorila vláda USA na koordináciu svojej politiky voči Teheránu, nezvrhne iránsku vládu, uviedol v iránsky minister zahraničných vecí.

hamulya

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 14092x
Priemerná čítanosť článkov: 1566x

Autor blogu

Kategórie