Založ si blog

Úprimne pán Fico

Pozeral som vašu dnešnú TB. Nerozumiem vám. To čo ste hovoril o nákupe Ag testov môže byť pravda, pravdepodobne aj je. Teraz ste dostal od p. Sulíka ponuku, aby ste sa ako opozícia, kontrolou podieľali na nákupe ďalších testov. Ako opozícia máte tak málo možností dostať sa k informáciám a efektívne kontrolovať túto vládu a vy z môjho pohľadu toto zmietnete zo stola. Mohli ste kontrolovať a v prípade potreby možno aj zabrániť nezmyselnému nákupu. Nemôžte byť zabetónovaný vo svojej pozícii a všetci okolo vás sa musia zmeniť len vy nemusíte spraviť ústretový krok. V roku 2014 ste v TV povedal, že nikdy nebudete vykrikovať z poslaneckých opozičných lavíc. A teraz vykrikujete z opozície. Samozrejme mohol ste časom zmeniť názor a môže byť za tým aj poslanecký príjem /plat/. Je príjemnejšie a ľahšie poberať 4 roky 5 000 EUR

bez zodpovednosti ako zarábať ako SZČO a ešte v tejto situácii. Z môjho pohľadu ste vy zodpovedný za to, že Matovič dosiahol taký výsledok vo voľbách, že mohol zostaviť vládu s ústavnou väčšinou. Keby ste sa bol po vražde Kuciaka stiahol z politiky na určitý čas, nerobil cirkus s 1 mil. EUR za informáciu o vrahovi, Matovič by určite neurobil taký volebný výsledok. Matovič nepatrí na post, ktorý momentálne zastáva. Nemá na túto funkciu mentálne ani politicky. Prosto tak ako študoval, podnikal, tak aj riadi túto krajinu.

Ako je spoločnosť u nás rozdelená? Veľká časť nechce Matoviča, ale nevie zadefinovať čo vlastne chce. Časť jeho voličov je sklamaná a hanbí sa, že ho volili a preto mlčí. Časť jeho voličov ho obhajuje. Má ústavnú väčšinu. Prezidentka mlčí, nechce s ním konflikt. Ja na jeho mieste by som otvorene opozícii povedal nasledujúce: Vážení páni, ostaňte doma, budeme vám 4 roky platiť všetko čo vám podľa zákona prináleží, nezdržujte a nekazte vzduch v NR, my vás k vládnutiu nepotrebujeme. Bohužiaľ taká je situácia. Ako z toho von? Napr. Matovič nariadi celoplošné, povinné testovanie. Keď sa 60 a viac % pracujúcich nezúčastní a bude to podmienka na vstup na pracovisko, priemysel zastane. Kapitáni priemyslu s ním spravia za dva dni poriadok. Nikoho neprepustia, nemal by im kto robiť. Otázka stojí či nás strach už absolútne neovládol a sme ešte schopní racionálne a logicky myslieť. Plošné testovanie bolo fiasko, ktoré však premiér bude obhajovať.

Čo je najlepšie lepidlo vládnej koalície? PENIAZE!!! Žiadny poslanec z OĽANO si nedovolí zahlasovať proti vláde a podieľať sa na jej páde a predčasných voľbách. Viac by sa na kandidátku nedostal a to je minimálne mínus 195 000 EUR pre každého poslanca, ktorý sa následne nedostane do NR.

Občania tejto krajiny /voliči/ musia vedieť čo chcú a prevziať za to aj zodpovednosť. Nestačí vedieť čo nechcem. Keď chceme žiť ako vo Švajčiarsku, Škandinávii, Rakúsku tak musíme tak aj robiť a správať sa. K tomu vedie podľa mňa len cesta cez priamu demokraciu. Čiže:

zmena volebného zákona, referendum záväzné.

Holohlavej opici z ministerstva obrany treba ukázať kde je jej miesto. Starostovia obcí, ktoré sa budú najbližšie testovať majú možnosť jej ukázať, kde je jej miesto.

Konštruktívne

14.11.2020

Nerozumiem myšlienkovým pochodom IM a riešeniam, s ktorými prichádza a uvádza do života a potápa ekonomiku SR. Skúsim byť slušný a konštruktívny aj keď si neodpustím pár ironických poznámok. Prečo otvoril divadlá, kiná a kostoly aj keď v obmedzenom režime a športové podujatia bez divákov a reštaurácie nie. To nemá žiadnu logiku. Napr. zápas LM Ferencvároš – [...]

Hrobár

13.11.2020

Hlásim sa do konkurzu na pozíciu hrobára pre úrad vlády. Pre premiéra, ministra obrany a zdravotníctva ponúkam 50% zľavu.

Mechom udretý

21.10.2020

Na začiatku by som chcel poprosiť p. Sulíka, či by sa mohol ujať premiérskej stoličky. Ja ho vnímam ako najschopnejšieho v tejto vláde a podľa mojej mienky by ako manažér mohol SR vyviesť z tejto situácie, aj keď mám voči niektorým vašim myšlienkam výhrady. No medzi vami a mechom udretým je nekonečný rozdiel vo váš prospech. Mechom udretému kúpte mištičky, lopatku, [...]

Americký torpédoborec John S. McCain

Moskva pohrozila Washingtonu, že narazí do americkej lode v Japonskom mori

25.11.2020 16:27

Moskva obvinila loď USS John S. McCain, že sa v Zálive Petra Veľkého pohybovala dva kilometre za námornou hranicou.

Slovenská advokátska komora

Advokáti pod novým vedením: Boreca nahradí Karas

25.11.2020 16:22

Borec odchádza kvôli spochybňovaniu komory cez jeho osobu, keďže medzi rokmi 2012 a 2016 bol ministrom spravodlivosti ako nominant strany Smer.

Biden

Čínsky prezident zagratuloval Bidenovi k volebnému víťazstvu

25.11.2020 14:20, aktualizované: 16:02

Bidenovo víťazstvo potvrdili tento týždeň v štátoch Minnesota, Nevada, Pensylvánia a v štáte Michigan.

zdravotníctvo, Marian Kollár

Zdravotníci sa búria. Až kam bude počuť ich hlas?

25.11.2020 14:00

Chaos sa stáva normálnou súčasťou tejto spoločnosti. Zhodli sa na tom predstavitelia viacerých zdravotníckych organizácií.